Penzión Stará Škola je novozrekonštruovaný rodinný penzión, s reštauráciou a barom s kapacitou 68 miest na sedenie a ubytovaním s kapacitou 6 izieb vybavených WC, kúpeľňou a LCD TV. V letných mesiacoch je možné vonkajšie posedenie s výhľadom na okolie. Štýlové prostredie penziónu a vynikajúca kuchyňa ponúka možnosť vychutnať si naše jedlá v duchu príjemnej slovenskej atmosfére, o ktoré sa postará milý a ústretový personál. Penzión taktiež ponúka možnosti usporiadania svadieb, firemných  akcii, školení (LCD TV s usb pripojením) alebo rodinných osláv. Kapacita je okolo 50 ľudí aj s pľacom na tancovanie.
 
vo vnútri v objekte je ZÁKAZ VODENIA PSOV a ZÁKAZ FAJČIŤ!!! Týmto Vás prosíme o pochopenie a ústretovosť voči rodinám s deťmi.


Prvá kopaničiarska škola
Začiatkom storočia za ťažkých podmienok maďarizácie pôsobil na kopaniciach vlastenecký učiteľ, spisovateľ a osvetový pracovník Ferdinand Dúbravský, ktorý na Kykuli v roku 1903 založil prvú kopaničiarsku školu na Slovensku 
Tento učiteľ učil na majeri deti osadníkov za stravu a ubytovanie. Venoval sa aj publikačnej činnosti, aby si zarobil na živobytie. V čase silnej maďarizácie musel miesto opustiť, lebo učil po slovensky.
        Na základe rozhodnutia Ministerstva školstva a národnej osvety zo dňa 13.1.1930 bola na Kykuli zriadená škola. V roku 1932 učiteľ Lehmann s cieľom zbohatnúť na poistenom majetku (nábytok v budove školy) najal dvoch mužov z kopaníc, aby túto školu zapálili za sľúbeného býka a jalovicu. Škola vyhorela až na druhýkrát, lebo prvý pokus sa nevydaril. Učiteľ Lehmann sa potom ku všetkému priznal. Od roku 1932 do roku 1952 sa vyučovalo na Košíčke u Michalcových, kde bolo 6 lavíc po 3 žiakoch. V rokoch 1950-53 bolo na Kykule 106 školopovinných detí. V roku 1951 bolo rozhodnuté postaviť školu na mieste pôvodnej školy. Tehla potrebná na stavbu bola dovezená chocholnianskymi traktoristami vtedajšej STS, hlavne Jánom Cingálkom a Štefanom Michalcom, ktorí ako prví vyšli až na Kykulu. Všetka tehla bola dovezená na jeseň v roku 1951 po Vyškovec a odtiaľ až po stavenisko kravami s dvojkolesovými kárami. Osadníci dvakrát vystavali cestu od Vyškovca až po stavenisko (7 kilometrov) zadarmo. Výstavba školy sa začala 2.5.1952 a do užívania bola daná 29.9.1952. Na vtedajšie pomery to bola veľmi moderne vybavená škola – splachovacie WC, dva kabinety, kancelária. Zdravotnícka starostlivosť o žiakov sa vykonávala priamo v škole. V škole na Kykule sa vyučovalo do roku 1963.